Lorem ipsum

EN NORDISK BILDBYRÅ

Mostphotos fungerar som en bro mellan köpare och säljare av bilder. Sedan 2007 säljer såväl professionella fotografer som duktiga hobbyillustratörer sina bilder via vår enkla och smidiga plattform. Idag är vår bildbank fylld med över 40 miljoner bilder och i bildarkivet finns miljontals svenska bilder som kan vara svåra att finna hos andra bildbyråer. Bilder som förmedlar en genuin känsla och hjälper dig att förstärka ditt budskap - utan att kosta skjortan!

Våra bilder

För att uppnå vårt mål att bli Nordens bästa bildleverantör har Mostphotos utvecklats från en klassisk bildbank till en bildbyrå som erbjuder mycket mer än bara bilder. För att komplettera sortimentet i bildbanken ordnar vi också egna fotograferingar. I våra fotograferingar ser vi till att komplettera med det material som kunderna efterfrågar och som återspeglar vardagen i Norden. Vi handplockar bildsamlingar anpassade till våra kunders unika projekt, gratis! Detta för att inspirera både bildköpare och säljare.

Gratis bildsök

Att hitta den rätta bilden kan vara svårt och tidskrävande. Därför erbjuder Mostphotos kostnadsfri bildsökning! Allt du behöver göra är att skicka en kort förklaring på vad det är för bilder du söker. Bifoga gärna en exempelbild för att illustrera om det är en viss typ av bilder som du söker. Vi ser fram emot din förfrågan!

TILLKÄNNAGIVANDEN OCH INVESTERARRELATIONER

Take a look at our investor relations here. Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License This product includes GeoLite2 data created by MaxMind, available from www.maxmind.com.

Vårt team

Carl-Johan Sundberg
Carl-Johan Sundberg
CEO

carl@mostphotos.com

tel: +4673 592 64 81

Katherine Hernandez
Katherine Hernandez
Market Coordinator

katherine@mostphotos.com

tel: +4670 778 17 78

Cina Crafoord
Cina Crafoord
Content Manager

cina@mostphotos.com

Martin Görhed
Martin Görhed
Account Manager

martin.gorhed@mostphotos.com

tel: +4676 949 41 74

Matilda Bränström
Support & Finance Administrator

matilda@mostphotos.com

Osvaldo Palma
Account Manager

osvaldo.palma@mostphotos.no

tel: +4608 122 080 80

Pontus Mårdnäs
Pontus Mårdnäs
System Developer

pontus@mostphotos.com

Jenny Norén
Ecommerce Developer

jenny@mostphotos.com

Samuel Larsson
System Developer

samuel@folio.se

Eddie
Office Dog

Om oss

Mostphotos är en internationell marknadsplats för bilder och grafik. Vi är ett teknikdrivet e-handelsbolag med målet att förenkla för användare att köpa och sälja bilder. Vi anser att vem som helst kan ta fantastiska foton och därför har vi skapat Mostphotos för att bli den plattform där vem som helst kan sälja bilder på enklast möjliga sätt. Vi erbjuder både professionella fotografer och illustratörer samt amatörfotografer en användarvänlig, rolig och enkel tjänst för att sälja digital media och vår ambition är att erbjuda kunder över hela världen bilder som är lokalt inspirerade med en autentisk prägel. Mostphotos är baserat i Sverige med kontor i Stockholm och Västerås. Vårt organisationsnummer är 556725-9956 och vårt momsregistreringsnummer är SE556725995601.